ADMINISTRACJA SERWERAMI

 

Serwery to najważniejszy element infrastruktury informatycznej. To na nich zainstalowane są kluczowe aplikacje niezbędne do funkcjonowania firm, przechowywania i zabezpieczenia danych oraz monitorowania poszczególnych zasobów. Prawidłowo zaprojektowany i wdrożony system serwerowy gwarantuje ciągłość procesów biznesowych.

Dlatego w Direct IT pomagamy w wyborze odpowiednich platform serwerowych. Z powodzeniem wdrażamy kompleksowe, dedykowane rozwiązania oparte o uznane platformy i konfigurujemy je bazując zarówno na rozwiązaniach komercyjnych jak i darmowych. Klientom, którzy nie chcą rozwijać własnej infrastruktury serwerowej, oferujemy szeroką gamę serwerów dzierżawionych i wirtualnych. Budowane przez nas konfiguracje, oparte zarówno na rozwiązaniach komercyjnych jak i darmowych, cechują się skalowalnością i wysoką niezawodnością.  

Co zyskujesz, powierzając opiekę nad serwerami firmie Direct IT?

  1. Oszczędność: nie musisz zatrudniać pracownika dedykowanego pracy nad serwerami. Nasi pracownicy to wykwalifikowani specjaliści, którzy nieustannie się szkolą.
  2. Bezpieczeństwo i dostępność: monitoring działa 24/7, a nasi informatycy reagują natychmiast, gdy pojawi się sygnał o nieprawidłowościach funkcjonowania systemu informatycznego w Twojej firmie.
  3. Wydajność i optymalizacja czasu pracy: powierzając nam opiekę nad serwerami, nie musisz martwić się o czas poświęcony na to przez Twojego pracownika.

Współpracujemy z firmą Thomas-Krenn, liderem na rynku w zakresie sprzedaży serwerów, który istnieje na rynku już 16 lat. Thomas-Krenn to zespół specjalistów i doradców technicznych, którzy regularnie biorą udział w szkoleniach i kursach zawodowych, aby rozwijać swoją wiedzę na temat najnowszych rozwiązań w dziedzinie technologii serwerowych. Wszystkie serwery produkowane są w Niemczech, a dzięki nowoczesnemu zarządzaniu i zoptymalizowanych procesach są dostępne niemalże “od ręki”. Firma Thomas-Krenn stawia na najwyższą jakość oraz możliwość indywidualnej konfiguracji serwera.

 

 

 

 


Jeżeli chcesz obniżyć koszty w firmie, możemy Ci polecić usługę przeniesienia serwerów fizycznych do wirtualnych. Z badań przeprowadzonych przez instytut badawczy Vanson Bourne na zlecenie Citrix Systems wynika, że do roku 2014, dzięki rozwiązaniom wirtualizacyjnym firmy zaoszczędzą blisko 30 procent budżetów IT.

Proces migracji z serwerów fizycznych do wirtualnych sprowadza się do podziału serwera fizycznego na mniejsze, wirtualne, z własnymi systemami operacyjnymi. Każdy z serwerów wirtualnych ma przydzielone własne zasoby – pamięci RAM, procesor i kartę sieciową z pracującym niezależnie od pozostałych systemem operacyjnym.

W praktyce, tworzymy wirtualny obraz każdego z serwerów, który instalujemy na wcześniej skonfigurowanym serwerze głównym. Taki obraz uruchamia się i działa jako w pełni funkcjonalny serwer wirtualny. Korzyścią płynącą z tego rozwiązania jest to, że nie ma potrzeby przebudowywania serwera fizycznego i manualnej konfiguracji tego serwera na wirtualny – wystarczy „zassać” go w całości, wraz ze wszystkimi obecnymi ustawieniami.

A jeśli posiadasz serwerownię pełną starzejących się maszyn…
…pójście w kierunku wirtualizacji może być bardzo dobrą decyzją. Pokój z 16-stoma starzejącymi się serwerami można łatwo odchudzić do dwóch nowych, super-wydajnych, mniej niezawodnych maszyn.

Prawdopodobnie nie musisz martwić się o koszty związane z nabyciem licencji i oprogramowania, ponieważ już je posiadasz. A kwoty zaoszczędzone na rocznych kosztach obsługi i konserwacji starych serwerów, prawdopodobnie wystarczą na nabycie nowego sprzętu.

Wyobraź sobie, jak po takiej migracji będzie wyglądała Twoja serwerownia – czysto, mniej kabli i dużo miejsca na rozwój. Na dodatek będziesz miał tego wiele korzyści, m.in.:

  • obniżysz koszty zużycia energii elektrycznej
  • obniżysz koszty konserwacji, napraw i obsługi sprzętu
  • zwolnisz miejsce w serwerowni
  • zwiększysz wydajność

Wykorzystaj wiedzę i doświadczenie naszych specjalistów IT. Zaproponujemy Ci rozwiązania, które będą dopasowane do Twojego biznesu.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej:

 

Napisz do nas