G Suite by Google Cloud

Direct IT oferuje usługi wdrożenia Google dla firm – G Suite. Google udostępnia pakiety do wyboru dla małych i średnich firm.

Dla małych firm: pakiety Basic oraz Business, dla dużych: Business oraz Enterprise.

 

Migracja danych

Direct IT oferuje usługi migracji danych z dowolnej poczty do poczty G Suite. Migracja może obejmować dowolną liczbę kont użytkowników. Drużyna DIT opracowała standard migracji pozwalający na zminimalizowanie niedostępności poczty w czasie trwania migracji i pełnego zabezpieczenia przenoszonych wiadomości wraz z folderami. Procesie migracji podlegają wszystkie maile, kalendarze, kontakty z poprzedniego operatora poczty. Jedynym momentem niedogodności dla użytkownika jest moment przełączenia na nową skrzynkę w programie pocztowym np. Microsoft Outlook (ok. 30 minut). Jeśli użytkownik korzysta z poczty przez przeglądarkę internetową, to może się zalogować i od razu pracować po ukończonej migracji. Direct IT konfiguruje pocztę również na urządzeniach mobilnych (smartfonach, tabletach).

 

Wykonaj pierwszy krok do zabezpieczenia swojej poczty i skontaktuj się z nami na

 

Małe firmy

Korzyści dla małych firm:

– niezawodne serwery Google, dostępne przez 99,9% czasu,

– pliki są przechowywane w bezpiecznym miejscu w chmurze, mogą być udostępniane z dowolnego urządzenia,

– wspólna praca nad dokumentami, arkuszami kalkulacyjnymi i prezentacjami,

– zabezpieczenia biznesowe (bezpieczeństwo i ochrona na wypadek utraty urządzeń lub kradzieży),

– łatwa administracja IT, łatwe konfigurowanie kont nowych członków zespołu,

– dokumenty można bez problemu otwierać w formacie programów Microsoft Word, Excel, PowerPoint po pobraniu (standardowo możliwość otwierania w przeglądarce),

– integracja z systemem Android i Chrome,

– 30 GB miejsca na dane na Dysku i w Gmailu w wersji Basic, nieograniczone miejsce na dane (w przypadku mniej niż pięciu użytkowników 1 TB) w wersji Business, backup do 25 dni.

 

Backup danych

Jeśli dane użytkownika z Gmaila lub z Dysku zostaną trwale usunięte, można je przywrócić. Administrator posiada możliwość odtworzenia danych użytkowników z wybranego zakresu dat. Odtworzyć można tylko trwale usunięte elementy, czyli skasowane w wyniku opróżnienia kosza.

 • Istnieje możliwość przywrócenia danych trwale usuniętych z ostatnich 25 dni. Można określić zakres dat,
 • Po przywróceniu danych można sprawdzić rezultaty w skrzynce odbiorczej Gmaila lub folderu na Dysku użytkownika,
 • Można przywrócić wiadomości z Gmaila przy użyciu Vault – usługi umożliwiającej przechowywanie, wyszukiwanie, eksportowanie zarchiwizowanych danych z Gmaila, Dysku Google czy Hangouts,
 • Można przywrócić dane usunięte z dysku współdzielonego lub usunięty dysk współdzielony.

 

 • Nie ma możliwości przywrócenia usuniętej struktury folderów, po usunięciu folderu głównego nie można odzyskać pierwotnej struktury folderów,
 • Nie można przywrócić usuniętych wiadomości z folderu spamu oraz wersji roboczych e-maili,
 • Nie można przywracać danych, jeśli użytkownikowi skończyło się wolne miejsce na Dysku.

 

Kopia zapasowa pakietu G Suite w urządzeniu QNAP NAS (Direct IT jest Premium Partnerem QNAP)

Istnieje możliwość utworzenia w systemie QNAP NAS kopii zapasowej. Można zsynchronizować pliki, wiadomości e-mail, kalendarze i dane kontaktowe z usługi G Suite.

 • oprogramowanie Hybrid Backup Sync umożliwia synchronizację danych Google Drive jednorazowej lub cyklicznej do stacji NAS,
 • technologia migawek QNAP pozwala zapisać stan systemu NAS i danych. W przypadku awarii można szybko przywrócić system do poprzedniego normalnego stanu,
 • system QNAP NAS może przechowywać ogromne ilości danych, także pobieranych z chmur.

 

Aby dowiedzieć się więcej o zakupie serwera QNAP NAS za pośrednictwem Direct IT kliknij tutaj.

 

Abonament Basic Abonament Business
Firmowy e-mail w Gmailu tak tak
Konferencje wideo tak tak
Bezpieczne przesyłanie wiadomości tak tak
Udostępnione kalendarze tak tak
Tworzenie dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji tak tak
Środowisko programistyczne nie tak
Dysk Google 30 GB miejsca na dane w chmurze nieograniczona ilość miejsca na dane w chmurze (lub 1 TB na użytkownika, jeśli liczba użytkowników nie przekracza pięciu)
Całodobowa pomoc partnera sprzedającego rozwiązanie (e-mail, telefon, online) tak tak
Funkcje zabezpieczeń i kontroli administracyjnej centrum alertów G Suite archiwizowanie e-maili i czatów oraz konfigurowanie zasad ich przechowywania,

centrum alertów G Suite, regiony danych G Suite

Funkcja pozyskiwania danych elektronicznych obejmująca e-maile, czaty i pliki brak jest (raporty kontrolne pozwalające śledzić aktywność użytkowników)

 

Duże firmy

Korzyści dla dużych firm:

– konferencje wideo w rozdzielczości HD,

– wspólna praca nad dokumentami, arkuszami kalkulacyjnymi i prezentacjami (współdzielenie dokumentów),

– łatwa konfiguracja ustawień zabezpieczeń, dzięki scentralizowanej kontroli, dodawanie i usuwanie kont użytkowników oraz dostęp do firmowych danych,

– dysk Google Enterprise (możliwa transmisja plików z Dysku strumieniowo bezpośrednio z chmury na komputer Mac lub PC, usługa DLP – skanowanie plików pod kątem poufnych danych),

– integracja z systemem Android i Chrome,

– nieograniczona ilość na dane w wersji Business (w przypadku mniej niż pięciu użytkowników 1 TB na użytkownika), dysk Enterprise to oferta abonamentem za każde aktywne konto użytkownika i dodatkową kwotę za miejsce na dane.

Abonament Business Abonament Enterprise
Firmowy e-mail w Gmailu tak tak
Konferencje wideo tak tak
Bezpieczne przesyłanie wiadomości tak tak
Udostępnione kalendarze tak tak
Tworzenie dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji tak tak
Środowisko programistyczne tak tak
Dysk Google nieograniczona ilość miejsca na dane w chmurze (lub 1 TB na użytkownika, jeśli liczba użytkowników nie przekracza pięciu) nieograniczona ilość miejsca na dane w chmurze (lub 1 TB na użytkownika, jeśli liczba użytkowników nie przekracza pięciu)
Cloud Identity Premium nie tak
Całodobowa pomoc partnera sprzedającego rozwiązanie (e-mail, telefon, online) tak tak
Funkcje zabezpieczeń i kontroli administracyjnej archiwizowanie e-maili i czatów oraz konfigurowanie zasad ich przechowywania,

centrum alertów G Suite, regiony danych G Suite

archiwizowanie e-maili i czatów oraz konfigurowanie zasad ich przechowywania, centrum bezpieczeństwa G Suite, centrum alertów G Suite, przejrzystość dostępu, regiony danych G Suite
Funkcja pozyskiwania danych elektronicznych obejmująca e-maile, czaty i pliki jest (raporty kontrolne pozwalające śledzić aktywność użytkowników) jest (m.in. raporty kontrolne pozwalające śledzić aktywność użytkowników, zapobieganie utracie danych, hostowane szyfrowanie S/MIME w Gmailu)

 

Wybierz odpowiedni pakiet dla siebie i skontaktuj się z Direct IT na [email protected]

 

Bezpieczeństwo

G Suite obejmuje zabezpieczenia, takie jak np. odpowiednią infrastrukturę. Google zaprojektowało centra danych, które posiadają odpowiednie, najnowsze zabezpieczenia takie jak metody biometryczne, czy laserowe wykrywanie wtargnięcia, by uniemożliwić dostanie się na teren centrum przestępcom.

W Google są zatrudnieni specjaliści do spraw bezpieczeństwa i prywatności, którzy analizują architekturę oprogramowania i kod źródłowy, istnieje specjalny zespół Project Zero, który szuka luk w zabezpieczeniach. Google prowadzi program VRP (Google Vulnerability Reward Program), w którym nagradza osoby za szukanie luk w zabezpieczeniach Google, program działa nieprzerwanie od listopada 2010 roku.

Treści przenoszone między serwerami Google i systemami innych firm są szyfrowane, szyfrowana jest także każda wiadomość e-mail. Google w 2013 roku podwoił długość kluczy szyfrowania RSA Google do 2048 bitów.

Ważna jest także weryfikacja dwuetapowa, klucz bezpieczeństwa przesyła szyfrowany podpis, dzięki temu chroni to przed phishingiem.

G Suite zawiera także MDM (Mobile Device Management) – jest to zarządzanie urządzeniami mobilnymi. Dzięki temu można zabezpieczyć firmowe dane, wymagać włączenia blokady ekranu i silnych haseł oraz kasować poufne dane.

Regiony danych – warto wspomnieć, że Google G Suite umożliwia przechowywanie danych rozproszonych na całym świecie w spoczynku, np. w USA. Wiele organizacji korzysta też  z możliwości rozproszonych danych dla minimalnych opóźnień i niezawodnej georedundancji.

Pakiet G Suite jest zgodny z rygorystycznymi standardami prywatności i zabezpieczeń (ISO27001, ISO27017, ISO27018,  SOC 2/3, FedRAMP, PCI DSS, Zgodność z FISC, ENS – Hiszpania), jest zgodny z przepisami (HIPAA, Wzorcowe klauzule umowne – UE, Ogólne Rozporządzenie o ochronie danych, Amerykańska ustawa FERPA, COPPA, Południowoafrykańska ustawa POPI).

 

Dysk Google Enterprise

Cena usługi zależy od wykorzystania (Data Loss Prevention – skanowanie plików pod kątem poufnych danych. Data Loss Prevention umożliwia także ostrzeganie użytkowników, którzy próbują udostępniać pliki z poufnymi informacjami, może całkowicie zablokować dostęp).

 

Cloud Identity Premium – umożliwia:

– zarządzanie urządzeniami i aplikacjami m.in. zdalne czyszczenie pamięci urządzeń, wyświetlanie i wyszukiwanie informacji o urządzeniach oraz eksportowanie ich do pliku CSV, zarządzanie urządzeniami należącymi do firmy, oddzielanie danych służbowych od osobistych na urządzeniach z Androidem,

– zarządzanie katalogami m.in. tworzenie kont użytkowników i zarządzanie nimi, tworzenie grup,

– zabezpieczenia m.in. zarządzanie zabezpieczeniami kont przy użyciu weryfikacji dwuetapowej i kluczy bezpieczeństwa, zarządzanie ustawieniami zabezpieczeń użytkowników, centrum bezpieczeństwa Google.

– raportowanie m.in. omówienie najważniejszych danych i trendów w domenie G Suite, ocena ogólnego narażenia domeny, dzienniki aktywności administratorów.

 

Google Hangouts

Hangouts jest to platforma stworzona przez Google. Hangouts Chat umożliwia czaty indywidualne i rozmowy grupowe, Chat obsługuje 28 języków, możliwe jest stworzenie wirtualnego pokoju przeznaczonego do obsługi projektu. Jeden pokój może pomieścić do 8000 osób. Hangouts Chat jest dostępny bezpłatnie dla użytkowników G Suite. Usługa Vault pozwala administratorom archiwizować, zabezpieczać, przeszukiwać i eksportować dane czatu.

Hangouts Meet to rozmowy wideo z pracownikami firmy, Hangouts Meet jest zintegrowane z innymi komponentami G Suite. W pakiecie G Suite Enterprise jest tworzony numer telefonu na potrzeby każdego spotkania.

 

G Sites

G Suite umożliwia tworzenie witryn bez znajomości programowania. Witryny można tworzyć graficznie, np. przeciągając i upuszczając elementy i zmieniać ich rozmiar bądź układ. Możliwe jest także edytowanie zespołowe w czasie rzeczywistym, a użytkownicy mogą zarządzać uprawnieniami udostępniania i własności w Witrynach.

 

Wiadomości Gmail w trybie poufnym

Gmail umożliwia ochronę poufnych informacji przed nieuprawnionym dostępem. W trybie poufnym odbiorcy wiadomości nie mogą przekazywać, kopiować, drukować ani pobierać wiadomości (w tym załączników). Jest możliwość ustawienia daty wygaśnięcia wiadomości, w każdej chwili można cofnąć dostęp do wiadomości e-mail. Tryb poufny uniemożliwia odbiorcom przypadkowe udostępnienie e-maili, jednak możliwe jest robienie zrzutów ekranu i zdjęć wiadomości oraz załączników. 

Maile wysłane w trybie poufnym

 • wiadomości i załączników nie można wyświetlać po upływie daty ich ważności lub po usunięciu dostępu przez nadawcę,
 • zablokowane są opcje kopiowania, wklejania, pobierania, drukowania i przekazywania dalej treści e-maila oraz załączników,
 • odbiorcy, którzy nie korzystają z Gmaila otrzymują kod dostępu SMS-em.

 

Skontaktuj się z Direct IT, aby wdrożyć usługę G Suite na

 

Źródła:

Google G Suite

 

Źródło grafik:

https://pixabay.com

do użytku komercyjnego, nie wymaga przypisania

Napisz do nas