G+

Wirtualizacja serwerów

Posiadasz od dwóch do siedmiu serwerów, które obsługują Twoją firmę? Bazy danych? Pocztę? Pliki? Różne aplikacje? SQL? Strony www? Backup?

Wyobraź sobie, jak dużo mógłbyś zaoszczędzić na energii elektrycznej, obsłudze oraz konserwacji, gdybyś zmniejszył liczbę swoich serwerów o 50%.

Przeciętna firma wykorzystuje 5 – 25% pojemności swoich serwerów. Większość mocy pobieranej przez sprzęt idzie na „grzanie pomieszczenia” w jałowym cyklu pracy. Zaprzęgnięcie wirtualizacji do konsolidacji nieużywanych serwerów w centrum danych, skutkuje natychmiastową oszczędnością pieniędzy.

CIO – Magazyn Dyrektorów IT

Wraz ze skokowym rozwojem technologii oraz wirtualizacją, możliwe jest przeniesienie kilku serwerów fizycznych do środowiska wirtualnego, na jednej superszybkiej i wydajnej maszynie.

A mówiąc bardziej „po polsku”:

Załóżmy, że masz obecnie 8 serwerów. Każdy z nich zabiera miejsce, pobiera coraz droższą energię elektryczną, wymaga obsługi oraz konserwacji i jest wykorzystywany tylko w 10 %.

My przeniesiemy te serwery do jednej (lub dwóch) super wydajnej maszyny, jako tzw. serwery wirtualne, zachowując przy tym całkowitą ich funkcjonalność. Dzięki temu:

  • Obniżysz zużycie energii elektrycznej
  • Obniżysz koszty konserwacji, napraw oraz obsługi
  • Zwolnisz miejsce w serwerowni
  • Zwiększysz wydajność

Migracja serwerów fizycznych do wirtualnych

Z badań przeprowadzonych przez instytut badawczy Vanson Bourne na zlecenie Citrix Systems wynika, że do roku 2014, dzięki rozwiązaniom wirtualizacyjnym firmy zaoszczędzą blisko 30 procent budżetów IT.

Proces migracji z serwerów fizycznych do wirtualnych sprowadza się do podziału serwera fizycznego na mniejsze, wirtualne, z własnymi systemami operacyjnymi. Każdy z serwerów wirtualnych ma przydzielone własne zasoby – pamięci RAM, procesor i kartę sieciową z pracującym niezależnie od pozostałych systemem operacyjnym.

W praktyce, tworzymy wirtualny obraz każdego z serwerów, który instalujemy na wcześniej skonfigurowanym serwerze głównym. Taki obraz uruchamia się i działa jako w pełni funkcjonalny serwer wirtualny.

Korzyścią płynącą z tego rozwiązania jest to, że nie ma potrzeby przebudowywania serwera fizycznego i manualnej konfiguracji tego serwera na wirtualny – wystarczy „zassać” go w całości, wraz ze wszystkimi obecnymi ustawieniami.

Jeśli posiadasz serwerownię pełną starzejących się maszyn…

…pójście w kierunku wirtualizacji może być bardzo dobrą decyzją. Pokój z 16-stoma starzejącymi się serwerami można łatwo odchudzić do dwóch nowych, super-wydajnych, mniej niezawodnych maszyn.

Nie musisz martwić się o koszty związane z nabyciem licencji i oprogramowania, ponieważ już je posiadasz. A kwoty zaoszczędzone na rocznych kosztach obsługi i konserwacji starych serwerów, prawdopodobnie wystarczą na nabycie nowego sprzętu.

Wyobraź sobie, jak po takiej migracji będzie wyglądała Twoja serwerownia – czysto, mniej kabli i dużo miejsca na rozwój.

Zanim skorzystasz z naszej usługi:

Bezpłatna konsultacja techniczna

Napisz do nas, aby otrzymać:

  • bezpłatną konsultacją techniczną w zakresie wirtualizacji serwerów w Twojej firmie
  • doradztwo w zakresie wyboru technologii

Zamów dzisiaj

Zaufali naszemu doświadczeniu