SYSTEMY KOPII ZAPASOWYCH

 

Wiemy, jak ważne dla Ciebie jest utrzymanie ciągłości działania firmy. Różne są sytuacje, w których dane na komputerach w Twojej firmie mogą ulec zniszczeniu i często dopiero po fakcie rozważamy kwestie wykonywania regularnych kopii zapasowych. Nawet jeśli posiadasz już system do tworzenia kopii zapasowych, czy jesteś w 100% pewny, że jest on niezawodny?

 

Statystyki pokazują, że w wyniku utraty danych aż 70% małych i średnich firm bankrutuje 12 miesięcy od incydentu, a 50% firm po krytycznej awarii ogłasza upadłość.

W Direct IT nieustannie dążymy do zapewnienia niezawodnych rozwiązań w kwestii ochrony danych i jest to jeden z najważniejszych etapów naszej misji w tworzeniu najwyższej jakości obsługi informatycznej biznesu. Dlatego rozpoczęliśmy współpracę z firmą Veeam i osiągnęliśmy status Srebrnego Partnera Veeam – niekwestionowanego lidera na rynku w zakresie dostępności i ochrony danych, dzięki temu nasi klienci mają gwarancję bezpieczeństwa i ciągłości działania. Veeam to czwarty co do wielkości globalny producent oprogramowania służącego do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych. Z proponowanych rozwiązań korzysta już 294 000 klientów na świecie, tym samym Veeam chroni aż 16,3 milionów wirtualnych maszyn.

Rozwiązanie Veeam umożliwia szybkie i niezawodne tworzenie kopii zapasowych obciążeń wirtualnych, fizycznych i chmurowych oraz błyskawiczne przywracanie pojedynczych plików, elementów aplikacji oraz całych maszyn wirtualnych. W ramach usługi Veeam oferuje również system replikacji maszyn wirtualnych i sprawne odzyskiwanie danych po sytuacjach krytycznych.

 

Veeam

 

 

 

 

 

Firma Direct IT jest również partnerem Xopero – polskiej firmy świadczącej usługę archiwizacji danych online i twórcą oprogramowania Xopero. Xopero to kompleksowe rozwiązanie do backupu i odzyskiwania danych stworzone dla dowolnego środowiska biznesowego. Informacje przeznaczone do archiwizacji są szyfrowane na Twoim komputerze,  a następnie automatycznie wysyłane bezpiecznym połączeniem na zdalne serwery Xopero. Tam, dla bezpieczeństwa, są przechowywane w kilku kopiach na dwóch niezależnych serwerach. Dzięki takiemu rozwiązaniu Twoje dane są zawsze bezpiecznie i gotowe do przywrócenia.

Oto niektóre funkcjonalności systemu:

Domyślne szablony backupu
Użytkownik ma możliwość skorzystania z gotowych szablonów backup’u, a także może stworzyć swój własny projekt archiwizacji, określając między innymi:
– Foldery przeznaczone do backupu
– Typy plików
– Harmonogram wykonywania backupu
Wersjonowanie plików
Możliwość powrotu do 30 wersji plików
Użytkownicy i host/stanowiska
Opero umożliwia backup kilku komputerów. Jest to idealne rozwiązanie, gdy pracujesz na komputerze stacjonarnym i laptopie.
Inteligentny backup (backup przyrostowy i kompresja)
Opcja czasowego filtrowania pozwala znaleźć i przywrócić dane do konkretnej godziny, dnia i miesiąca.
Backup baz danych MS SQL
Archiwizacja baz danych sprawia, że dane zapisane na przykład w popularnych programach księgowych są automatycznie archiwizowane przez Opero Backup.
Harmonogram backup’u
Archiwizacja w piątek czy poniedziałek? Bez różnicy. W Opero swobodnie zaplanujesz dokładny termin backup’u, a także jego powtarzalność.
Łatwe przywracanie danych
Odszukanie i ściągnięcie na dysk lokalny zabezpieczonych plików nie nastręcza żadnych trudności!
Struktura folderów na koncie Opero jest utrzymana w identycznym stanie jak na dysku lokalnym komputera, co pozwala szybko zlokalizować interesujące dane.
Działa w tle
Minimalne obciążenie łącza, wysyłanie tylko zmian w plikach.

 

Xopero

 

Zadbaj o bezpieczeństwo danych Twojej firmy i skontaktuj się z nami. Przeprowadzimy bezpłatny i niezobowiązujący audyt aktualnej strategii wykonywania kopii zapasowych w Twojej firmie.

Napisz do nas na:

 

Napisz do nas