Systemy kopii zapasowych

W Direct IT nieustannie dążymy do zapewnienia niezawodnych rozwiązań w kwestii ochrony danych i tworzymy najwyższą jakość obsługi informatycznej dla biznesu. Rozpoczęliśmy współpracę z firmą Veeam i osiągnęliśmy status Srebrnego Partnera Veeam – lidera na rynku w zakresie dostępności i ochrony danych, dzięki temu nasi klienci mają gwarancję bezpieczeństwa i ciągłości działania. Veeam Software jest prywatną firmą IT, która specjalizuje się w tworzeniu kopii zapasowych, odzyskiwaniu danych oraz w infrastrukturze wirtualnej, fizycznej i chmurowej. 

 

Firma ma siedzibę w Szwajcarii, została założona w 2006 roku. W 2015 roku powstał produkt Veeam Endpoint Backup Free, bezpłatne oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych. W 2016 roku Veeam stworzył oprogramowanie Veeam Backup for Microsoft Office 365. W 2017 roku powstało m.in. Veeam Availability Console, bezpłatne narzędzie, które zawiera wszystkie funkcje i technologie potrzebne do udanego rozpoczęcia i prowadzenia działalności usługowej przy użyciu rozwiązań Veeam. 

Veeam w 2017 roku zostało sklasyfikowane na liście 100 najlepszych firm chmurowych wg magazynu Forbes.

Dla współczesnych przedsiębiorstw koniecznością jest zapewnienie dostępności danych i aplikacji w chmurach prywatnej, publicznej i hybrydowej, aby zapewnić wysoki poziom innowacyjności i konkurencyjności. Veeam wspiera firmy, oferując rozwiązania do ochrony danych wielochmurowych. Wykorzystuje przy tym integrację technologii z dostawcami usług chmurowych takimi jak Amazon Web Services, Microsoft Cloud czy IBM Cloud. Firma Veeam zawiązała także umowę m.in. z Google Cloud.

 

Rozwiązania i funkcje Veeam

Tworzenie kopii zapasowych i DRaaS w chmurze – dane firmowe są chronione w lokalizacji zewnętrznej, w chmurze publicznej (Amazon Web Services, Microsoft Azure lub IBM Cloud). Dzięki temu możliwe jest szybkie odtworzenie Twoich danych firmowych po awarii.

Środowisko SaaS – Software as a Service – jest to model chmury obliczeniowej, gdzie aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi. Nie jest konieczne instalowanie i uruchamianie programu na komputerze klienta.

Ochrona danych w chmurze i środowisku SaaS – dane firmowe mogą być chronione przez ich kopiowanie w różnych miejscach – w środowisku lokalnym lub w chmurze.

Backup w chmurze – Reguła 3-2-1 jest bardzo ważnym elementem strategii dostępności, według niej powinny istnieć co najmniej 3 egzemplarze kopii na dwóch różnych nośnikach i jeden poza firmą. Dzięki rozwiązaniom Veeam dane mogą być chronione w lokalizacji zewnętrznej, korzystając z chmury publicznej.

 

Ochrona danych w chmurze publicznej i środowisku SaaS

Twoim obowiązkiem jest ochrona danych firmy, które znajdują się w chmurze publicznej lub środowiskach Infrastructure as a Service (IaaS) i Software as a Service (SaaS).

Infrastructure as a Service to usługi online, które zapewniają interfejsy API wysokiego poziomu używane do wyłapywania różnych szczegółów niskiego poziomu podstawowej infrastruktury sieci, takich jak fizyczne zasoby komputerowe, lokalizacja, partycjonowanie danych, skalowanie czy tworzenie kopii zapasowych.

 

Software as a Service to usługa licencjonowania i dostarczania oprogramowania, w którym jest ono licencjonowane na zasadzie subskrypcji i jest centralnie hostowane. Aplikacje SaaS są również znane jako oprogramowanie internetowe, oprogramowanie na żądanie i oprogramowanie hostowane. Aplikacje SaaS są dostępne dla użytkowników, np. za pomocą przeglądarki internetowej.

Veeam umożliwia tworzenie kopii zapasowych i ochronę tych aplikacji.

 

Veeam – rozwiązania do backupu

Veeam jest liderem w dziedzinie inteligentnego zarządzania danymi, zapewnia kompletne rozwiązania do zabezpieczania, tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych.

 

W Direct IT korzystamy z Veeam Agent pod systemami Windows i Linux. Jest on przeznaczony zarówno do komputerów stacjonarnych, laptopów jak i serwerów. Veeam Agent umożliwia wykonywanie kopii zapasowej na zewnętrznym dysku twardym, na serwerze NAS lub repozytorium Veeam Backup & Replication. 

Jeśli dysk w Twojej firmie ulegnie awarii lub jakiś plik zostanie usunięty, możliwe będzie szybkie przywrócenie Twoich danych.

 

Funkcje backupu:

 • kopia zapasowa całego komputera – kopia obrazu całego systemu z wykluczeniem niepotrzebnych plików. W Direct IT ustawiamy kopię zapasową najczęściej na 14 lub 21 dni. Najpierw wykonuje się kopia zapasowa całego systemu, a następnie tworzy się kopie przyrostowe. Backup systemu pozwala sprawnie odtworzyć, np. cały serwer na innej maszynie, jak i odzyskiwać pojedyncze pliki i katalogi.
 • kopia zapasowa na poziomie woluminów – kopia zapasowa, która obejmuje zawartość wybranych dysków lub woluminów komputera,
 • kopia zapasowa na poziomie wybranych plików i folderów.

Poprawność wykonania Twojej kopii zapasowej jest sprawdzana i zatwierdzana przez system Zabbix.

 

Funkcje Veeam Agent FREE dla Microsoft Windows:

 • tworzenie kopii zapasowych zewnętrznych dysków USB,
 • ochrona pamięci USB przed CryptoLockerami – polega na automatycznym wysuwaniu urządzeń USB po skończeniu zadania, zapewnia to ochronę przed zagrożeniami CryptoLocker (ransomware, które po otwarciu zainfekowanych wiadomości e-mail szyfruje dane),
 • kontrola rozmiaru kopii zapasowych – dołączanie lub wykluczanie określonych typów plików zapasowych w celu zaoszczędzenia miejsca.

 

Funkcje Veeam Availability Suite:

 • tworzenie kopii zapasowych z dowolnej pamięci masowej oraz ultraszybki backup z pamięci masowej czołowych producentów dzięki integracji z migawkami pamięci masowej,
 • zarządzanie pamięcią masową kopii zapasowych przy użyciu repozytorium Scale-out Backup Repository,
 • przywracanie maszyn wirtualnych w kilka minut przy użyciu funkcji Instant VM Recovery,
 • zintegrowane mechanizmy odzyskiwania po awarii z wykorzystaniem chmury oraz szybkie i bezpieczne tworzenie kopii zapasowych w chmurze,
 • funkcje monitorowania i raportowania urządzeń.

 

Veeam Backup & Replication

Veeam Backup & Replication jest dostępny zarówno w wersji darmowej jak i komercyjnej. Veeam B&R pozwala np. na wykonanie backupu całych maszyn wirtualnych na platformie VMware ESXi i łatwe odtwarzanie ich na innym serwerze. Oprogramowanie umożliwia szybkie i niezawodne tworzenie kopii zapasowych opartych na obrazach z uwzględnieniem specyfiki aplikacji. Możliwa jest nieograniczona pojemność, dzięki funkcji Veeam Cloud Tier, a także obsługa aplikacji korporacyjnych.

 

Replikacja

 • 2 w 1 – kopia zapasowa i replikacja,
 • przełączanie w tryb awaryjny na potrzeby odzyskiwania po awarii,
 • szybkie wysyłanie kopii zapasowych i replik do lokalizacji wewnętrznej dzięki wbudowanej akceleracji sieci WAN,
 • funkcje replikacji w chmurze i bezpieczne tworzenie kopii zapasowych przy użyciu Veeam Cloud Connect.

 

Veeam Backup & Replication chroni skutecznie środowiska wirtualne VMware Sphere i Microsoft Hyper-V w Twojej firmie, natomiast licencje subskrypcyjne Veeam Backup & Replication umożliwiają ochronę fizycznych serwerów i stacji roboczych z systemami Microsoft Windows i Linux czy aplikacji korporacyjnych. Nie ma potrzeby instalowania osobnych licencji np. maszyn wirtualnych.

Firma Veeam jest liderem w dziedzinie ochrony i odzyskiwania danych wg Agencji IDC oraz liderem ze względu na kompletność wizji i zdolność do jej realizacji wg Gartner! 

 

Skontaktuj się z Direct IT pod adresem: i zabezpiecz swoje dane!

 

Źródła:

Veeam

Wikipedia

 

Xopero

Xopero Cloud (Xopero Chmura)

Jesteśmy także partnerem Xopero i wdrażamy rozwiązania Xopero od kilku lat. Oprogramowanie Xopero Cloud umożliwia nam wykonanie kopii zapasowej do chmury dla naszych Klientów.

 

Xopero Cloud:

 • pozwala na nielimitowane zabezpieczenie komputerów, baz danych, serwerów i maszyn wirtualnych,
 • nie wymaga to inwestycji we własną infrastrukturę, 
 • dane są bezpiecznie szyfrowane na Twoim komputerze, następnie trafiają do chmury, gdzie są dzielone na bloki. Dopiero przy pobieraniu są one deszyfrowane,
 • dane są szyfrowane algorytmem AES 256 BC, transfer jest szyfrowany z wykorzystaniem 128-bitowego SSL.

 

Danymi można zarządzać za pomocą aplikacji desktopowej (wykonując backup i odzyskując dane), natomiast zarządzanie użytkownikami i weryfikacja wykonywanych backupów odbywa się w aplikacji webowej. Xopero Cloud to dobre rozwiązanie do pracy zdalnej, dla firm posiadających wiele oddziałów, biur.


Dane Twojej firmy w Xopero są przechowywane w dwóch serwerowniach w różnych lokalizacjach (Data Center).

 • lokalizacja w Polsce – centrum danych ze znakiem polska chmura i certyfikatami
 • zgodność z RODO i normami jakości ISO.

 

Xopero Smart Recovery

Xopero Smart Recovery umożliwia uruchomienie systemu z wirtualizatora. Nie jest konieczne jego wcześniejsze odzyskiwanie lub konwersja danych backupu na inny format.

 

Funkcje:

 • Smart Disaster Recovery – jest to technologia umożliwiająca zwirtualizowanie systemu lub urządzenia, dzięki której w przypadku wystąpienia awarii możliwe jest przywrócenie środowiska pracy,
 • Temporary System Failover – umożliwia kontynuowanie pracy chwilę po wystąpieniu awarii dzięki utworzeniu tymczasowej maszyny wirtualnej,
 • Smart Archiving – możliwość odtworzenia zarchiwizowanych obrazów systemu,
 • Inteligentne testowanie backupu – weryfikacja poprawności wykonywania backupów poprzez uruchomienie w maszynie wirtualnej,
 • Safe Software Testing – sprawdzenie czy aplikacje po aktualizacji nie wywołają awarii systemu poprzez uruchomienie w maszynie wirtualnej,
 • Niskie RTO – przywrócenie systemów po awarii nawet w mniej niż 15 minut.

 

Xopero Smart Virtualization Stick

 

Funkcja, dzięki której Twoja firma będzie mogła uruchamiać zwirtualizowane dane. Istnieje możliwość uruchomienia na dowolnym sprzęcie zbackupowanego urządzenia z bootowalnego pendrive’a z plikiem SVS.

 

Produkty

Dzięki Xopero QNAP Appliance stworzysz profesjonalny backup all-in-one (bezpieczny storage, backup, disaster recovery) w Twojej firmie, z DR w pakiecie, dwupoziomową ochroną przed ransomware, centralnym zarządzaniem i polskim wsparciem w przypadku problemów i awarii. Instalacja  Xopero na QNAP przebiega szybko i sprawnie, potrzebny jest tylko serwer QNAP i backup Xopero – żadnego dodatkowego sprzętu.

 

Integracja z QNAP:

 • automatyczny backup na QNAP – dwupoziomowe zabezpieczenie, profesjonalny backup appliance,
 • technologia Smart Recovery w ramach licencji,
 • centralne zarządzanie backupem.

 

Urządzenia QNAP są świetnym produktem dla naszych Klientów. W Direct IT są wyspecjalizowani pracownicy, którzy są ekspertami w serwerach QNAP, podnoszą oni stale swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych szkoleniach.

 

Xopero Backup&Restore jest narzędziem oferującym maksymalne zabezpieczenie wszystkich danych krytycznych, jest to rozwiązanie do backupu i odzyskiwania danych.

Funkcje:

 • kompleksowe zabezpieczanie i odzyskiwanie danych w dowolnym środowisku biznesowym,
 • łatwa instalacja, 
 • DR Toolbox – backup, disaster recovery oraz bezpieczna migracja,
 • bezpieczne szyfrowanie AES 256 CBC, autentyczność i integralność danych, wykrywanie błędów w kopii zapasowej.
 • centralne zarządzanie Smart Management (monitorowanie procesów backupu, dodawanie hostów, zarządzanie usługami na wszystkich urządzeniach).

 

Firma Xopero na bieżąco informuje także o zagrożeniach w IT na swoim blogu – centrum bezpieczeństwa, link tutaj. Znajdziemy informacje o zagrożeniach phishingiem, zagrożeniach skierowanych na smartfony przez złośliwe wirusy i aplikacje, atakach ransomware, kradzieżach danych, lukach bezpieczeństwa, wyciekach danych i innych.

 

Skorzystaj z Xopero kontaktując się z Direct IT pod adresem: !

Źródła:

Xopero

 

Napisz do nas